STOWARZYSZENIE

PUBLIKACJE

BYLI WŚRÓD NAS

A R C H I W U M   2 0 0 6

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 18 grudnia br. w Klubie Garnizonowym odbyło się zebranie świąteczne członków Stowarzyszenia Przyjaciół 15 SBWD.

W spotkaniu uczestniczyło 33 członków Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście w osobach: Prezydent Miasta Sieradza pan Jacek Walczak, Dowódca Garnizonu Sieradz płk Jana Sobotka jego zastępca płk Marek Lewandowski oraz kapelan Garnizonu ks. ppłk Zenon Pawelak. Spotkanie uświetnił chór „Jagiellończyk” z LO nr 1 w Sieradzu, który zaprezentował przekrój kolęd i innych utworów świąteczno-noworocznych.

TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE

Promowanie historii oręża polskiego, godnych naśladowania postaw żołnierskich, utrwalanie poczucia tożsamości narodowej wśród społeczeństwa, w szczególności w gronie przedstawicieli młodego pokolenia - to główne założenia programu „Tradycja zobowiązuje". Są to jednocześnie cele, których realizacji podejmuje się Stowarzyszenie Przyjaciół 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, sieradzka brygada i Klub Garnizonowy Sieradz.

W trakcie spotkań z młodzieżą w miesiącu listopad br. zaprezentowano sprzęt, wyposażenie żołnierzy oraz sprawność żołnierzy 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. Uczestniczyli w nich przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół 15SBWD oraz żołnierze 15SBWD. Podczas rozmów i prezentacji sprzętu wydawano znak pamiątkowy brygady, znak Stowarzyszenia Przyjaciół 15 SBWD, karty okolicznościowe i proporczyki. Każdej szkole przekazano książki „Garnizon Sieradz". Spotkania kończyły się wydawaniem gorącej żołnierskiej grochówki.

W trakcie cyklu spotkań z młodym pokoleniem odwiedziliśmy:

11.11.2006 r. - Publiczne Gimnazjum w Burzeninie

13.11.2006 r. – Zespól Szkół w Szadku

15.11.2006 r. – Szkoła Podstawowa nr 10 im. Bolesława Zwolińskiego w Sieradzu

17.11.2006 r. – Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu

20.11.2006 r. – I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

21.11.2006 r. – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Reymonta w Sieradzu

22.11.2006 r. – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Męckiej Woli

23.11.2006 r. – II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu

27.11.2006 r. – Liceum Ogólnokształcące im. Wojska Polskiego w Błaszkach

28.11.2006 r. – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu

Ogółem uczestniczyło około 3500 osób.

W miesiącu listopadzie br. w Klubie Garnizonowym, a później w bibliotece 15 SBWD można było oglądać wystawę fotograficzną "Żołnierska pamięć", przygotowaną przez prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia - Jana Kowalskiego i instruktora Klubu Garnizonowego Anitę Marcińczak.

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół 15SBWD w przededniu Wszystkich Świętych odwiedzili pomniki i miejsca pamięci narodowej. Symboliczne lampki zapaliliśmy także na mogiłach żołnierzy.

19-20 października br. miały miejsce obchody Święta 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia i Święta Wojsk Łączności. Stowarzyszenie Przyjaciół 15SBWD było współorganizatorem ww. obchodów. II Spotkanie Żołnierskich Pokoleń było idealnym miejscem do wspomnień i pamiątkowego zdjęcia.

17 października br. w Klubie Garnizonowym spotkał się zespół redakcyjny wydawnictwa "Garnizon Sieradz". Wydawcą ww. publikacji jest Stowarzyszenie Przyjaciół 15SBWD.

14 października br. w Klubie Garnizonowym odbył się turniej szachowy z okazji obchodów Święta 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia i Dnia Łącznościowca. Puchar ufundował m.in. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół 15SBWD.

1 miejsce zajął pan Paweł Grzybowski z JW Łask. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Dzięki uprzejmości dyrektora Muzeum Okręgowego w Sieradzu Jerzego Kowalskiego zebranie członków Stowarzyszenia odbyło się w muzeum w dniu 25 września br. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za zapoznanie członków Stowarzyszenia z historią Sieradza.

29 maja br. w Klubie Garnizonowym odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Przyjaciół 15SBWD

27 marca br. odbyło się zebranie członków Stowarzyszenia Przyjaciół 15 SBWD

Zebranie Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół 15 SBWD - 06.02.06 - KG